O Paranicie

Poniżej zostały wymienione najczęściej zadawane pytania. Jeżeli Twoje pytanie nie zostało uwzględnione, prosimy o kontakt z nami.

Jaka jest różnica między Paranitem i produktami na bazie środków owadobójczych?

W przeciwieństwie do produktów na bazie środków owadobójczych, działanie Paranit jest czysto mechaniczne, a zatem nie uodparnia wesz głowowych i gnid na żaden ze składników.

Czy Paranit wywołuje skutki uboczne?

Paranit jest produktem nie zawierającym substancji chemicznych. Wystąpienie efektów ubocznych jest ograniczone, ale mogą się pojawić: świąd i podrażnienie w okolicach oczu, łuszczenie się skóry głowy, podrażnienie i zaczerwienienie skóry głowy, uszu czy karku. W celach maksymalizacji bezpieczeństwa kobietom w ciąży i karmiącym zaleca się konsultację z farmaceutą lub lekarzem przed użyciem produktu.

Czy mogę używać Paranitu odstraszającego codziennie?

Tak, Paranit odstraszający jest udowodnionym klinicznie środkiem chroniącym przed zarażeniem wszawicą. W czasie epidemii należy stosować go codziennie w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia.

Od jakiego wieku można stosować Paranit?

Paranit można stosować u dzieci powyżej 2 roku życia.

Co w przypadku znalezienia wesz głowowych po pierwszym leczeniu Paranitem?

Należy pamiętać, że jaja mogą być nadal obecne po pierwszym leczeniu. Do czasu stania się osobnikami dorosłymi (10 do 12 dni) żywią się krwią i nie są w stanie się rozmnażać. Wszystkie jaja i gnidy znikną po drugim zastosowaniu Paranitu. Innym powodem obecności gnid jest ponowne zarażenie, które można rozpoznać jeżeli znalazło się wszy głowowe wielkości ok 2 cm (gnidy są mniejsze niż dojrzałe wszy głowowe). W takim przypadku należy ponownie przeprowadzić leczenie.

Jak często należy używać Paranitu?

Paranit może być stosowany tak często jak jest to potrzebne. Zazwyczaj, jedna do dwóch aplikacji wystarczy żeby pozbyć się wesz głowowych i gnid. Jednakże, istnieje możliwość ponownego zarażenia wszami głowowymi od osób nieleczonych. W takich sytuacjach można ponownie użyć Paranitu bez żadnego ryzyka- będzie on tak samo efektywny.

Ile zabiegów jest koniecznych aby pozbyć się wesz głowowych?

Radzimy rozpocząć od jednej aplikacji Paranitu. Po 7 dniach należy sprawdzić czy wszy głowowe i gnidy są nadal obecne i powtórzyć zabieg w razie konieczności. W naszych testach laboratoryjnych Paranit wykazuje 100% skuteczności w leczeniu wesz głowowych i gnid. U 100% badanych po 1 aplikacji zniknęły wszy głowowe a u 74% badanych – gnidy. Tylko 26% badanych wymagało ponownej aplikacji produktu. Ilość produktu użytego do usunięcia wesz głowowych i gnid jest istotne dla osiągnięcia skutecznego efektu. Dlatego też zalecamy nie tylko użycie odpowiedniej ilości produktu ale również dokładne wyczesanie włosów w celu sprawdzenia czy wszystkie wszy głowowe i gnidy zostały usunięte.

Jak działa Paranit?

Paranit opracował nową formułę podwójnego działania, która dzięki zawartości olejków mineralnych i dimetikonu, dusi i wysusza wszy głowowe i gnidy. Olejki mineralne rozpuszczają warstwę wosku, która otacza wszy głowowe i gnidy co prowadzi do odparowania wilgoci i w konsekwencji do ich wysuszenia. Dimetikon z kolei blokuje tchawicę i przetchlinki wesz głowowych przez co nie są w stanie wydychać dwutlenku węgla co prowadzi do uduszenia.
W przeciwieństwie do produktów opartych na środkach owadobójczych, Paranit nie zawiera substancji chemicznych a jego działanie oparte jest na działaniu mechanicznym. Dlatego wszy głowowe i gnidy nie mogą się uodpornić na składniki Paranitu.

Gdzie mogę kupić Paranit?

Paranit jest dostępny w sprzedaży w aptekach i supermarketach.